Vystúpil som z KDH

Autor: Ján Čarnogurský | 13.10.2013 o 13:08 | (upravené 13.10.2013 o 13:40) Karma článku: 16,40 | Prečítané:  4085x

Nežná revolúcia sa vtedy blížila ku svojmu vrcholu. Spolu s ďalšími šiestimi priateľmi som 30. 11. 1989 vydal Výzvu na zakladanie kresťanskodemokratických klubov. Kluby KDH sa vtedy rozšírili po celom Slovensku. Vo februári 1990 som bol zvolený za predsedu hnutia. Funkciu som vykonával 10 rokov a precestoval som Slovensko niekoľkokrát. Medzi členmi KDH som sa cítil ako v rodine.

Vyznávali sme rovnaké hodnoty, pestovali sme rovnaký životný štýl a vedeli sme sa na seba spoľahnúť. Potom nasledovala účasť v slovenskej vláde, zápas s mečiarizmom, víťazstvo vo voľbách v roku 1998, opätovne funkcia člena vlády. Po voľbách v roku 2002 som odišiel z vysokej politiky,  ale zostal som členom KDH.

Po čase som začal pozorovať, že vzťahy medzi vedením KDH a mnou sa ochladzujú. Na snemoch KDH som demonštroval jednotu, najskôr s Pavlom Hrušovským ako predsedom KDH, potom s Jánom Figeľom. Organizačne sme boli jednotní, no naše záujmy a systém hodnôt sa nám stále viacej rozchádzali.

Pre kandidatúru na funkciu prezidenta Slovenskej republiky som sa rozhodol už celkom sám a videl som, že od KDH nemôžem nič očakávať. To sa v politike stáva a netreba byť sentimentálny. Viac ma mrzí, že KDH prestalo byť zdrojom zaujímavých myšlienok.

Po necelých 24 rokoch z KDH odchádzam. Končí sa tým jedna kapitola v mojom živote a nebola krátka. Samotný odchod z KDH posudzujem úplne vecne a nelomcujú mnou emócie. Dúfam, že moje ďalšie kontakty s radovými kádehákmi budú rovnaké ako doteraz, čiže srdečné.

Naďalej sa budem dívať na KDH akoby „zboku" a pokúsim sa sám pre seba nestranne posudzovať, či to vedenie KDH robí dobre, alebo nie. Ale je dosť možné, že už celkom nestranne politiku KDH posudzovať nedokážem. Určitá emócia v tom zostane.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

KOMENTÁRE

Keď je prezident Zeman bojovníkom za pravdu

Najnovšie ocenenie je mnohým Čechom na smiech.


Už ste čítali?