Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Voči zločincom je všetko dovolené (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nech už je Ján Čarnogurský akýkoľvek, poukázal na jednoznačný fakt: Súčasná Ukrajinská vláda je nelegitímna a nelegálna, došla k moci protiústavne a navyše sústavne klame, podvádza, kradne a je podvodne oligarchická, čím obabrala aj ušpinených ťuťmákov z Majdanu. No a logickým vývodom je, že ak Ukrajine vládnu ľudia dôvodne podozriví zo spáchania vojnových zločinov, potom má juhovýchodná Ukrajina všetky práva, aby sa spod takej vlády dostala. Nielen sama, ale aby spod takej vlády dostala celú Ukrajinu. Obdobný názor mám aj ja, i keď nie so všetkým od Čarnogurského súhlasím.
Palo Jonas
<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

 

Milý Pavol!

Mohol by si, prosím, ponúknuť svoj stručný právny rozbor, čo je nelegálne, nelegitímne a protiústavné na vyjadrení nedôvery vláde v parlamente a vyjadrení dôvery vláde inej? Lebo my diletanti netušíme. Aha a ešte si poprosím vysvetliť tú logickú spojitosť: vláda je nelegitímna, ergo je dôvodne podozrivá z páchania vojnových zločinov - o takej kauzalite som totiž ešte nepočul. Ďakujem.
-
Lapidárne povedané: z nesprávnej premisy si nelogickým, ťarbavým kotrmelcom dospel k absolútne nesúvisiacemu záveru. Ale čo, hlavne, že je taký, aký si chcel, že?
-
Mimochodom, ak si si nevšimol, na Ukrajine boli prezidentské a budú parlamentné voľby, v ktorých si občania budú môcť zvoliť vládu novú ( a je to jedine správne), "vymaniť krajiu spod aktuálnej" a najlepšie bude vidieť, koľko je na Ukrajine "fašistov", unitaristov, separatistov, koľko ľudí priťahuje životný štýl únie a koľko ruský. Ibaže komusi veľmi záleží na tom, aby budúcu vládu vopred delegitimizoval a zahmlil tak skutočnosť, že Ukrajina ako celok sa nenávratne vzdialila z kultúrno-politicko-mocenskej príťažlivosti Ruska (napokon, prezidentské voľby podali pomerne presvedčivý dôkaz o tejto hypotéze, všakže). Poradím ti, názov toho niekoho začína na K a končí na remeľ .
 

 

Milý cepren!

Právny ani stručný ani tak nie, skôr z oblasti oligofrénie, resp. symbiotickej indukovanej psychózy v súvislosti s Ukrajinou. Mám 77 a pretlak informácií, ale neviem sa dopátrať ani k základnej informácii, koľko poslancov Verchovnej rady UA vlastne dnes reálne uplatňuje zastupiteľskú demokraciu. Viem, že časť väčšinovej Strany regiónov prešla k nezávislým, časť z východných oblastí bola vyhodená a zvolení poslanci za KS Ukrajina boli demokraticky vyhodení všetci. Takže zloženie tohoto parlamentu bolo radikálne zmenené a vláda bola vymenená nelegálne a protiústavne a je teda nelegitímna i keď dočasná. Na Ukrajine nebol vyhlásený výnimočný stav, napriek tomu táto nelegitímna vláda v rozpore s ústavou používa armádu na "protiteroristickú operáciu" zameranú na bombardovanie a ostrelovanie objektov obyvateĺstva, vrátane škôl, nemocníc, obytných budov.... všetko v rámci svojej "kultúrno-politicko-mocenskej príťažlivosti".

Takže naozaj som presvedčený, že juhovýchodná Ukrajina má všetky práva, aby sa spod takej vlády dostala, a ak to nešlo cestou referenda, tak aj cestou ozbrojeného odporu.
Aj v našej formálnej Ústave je takýto ironický článoček:
Čl.32
Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.
 

 

Máš zlé informácie.
1. O Jaceňukovej vláde hlasoval parlament v identickom zložení ako o Azarovovej, nikto nebol "vyhodený", ako píšeš. Vláda bola zvolená úplne ústavným spôsobom, doštuduj si to.
2. Nenápadne podsúvaš, že ATO je zameraná na ostreľovanie civilných objektov, čo je, samozrejme, lož. ATO je zameraná na ruských banditov, ktorí však bojujú často so stiahnutou vlajkou práve medzi školami, nemocnicami a obytnými budovami. Je to hrozné, ale práve tam preto treba proti nim bojovať a vykántriť ich. Ver, že civilné a materiálne obete nikoho netešia a Ukrajinu bude stáť veľa síl ich nahradiť (žiaľ, život sa nahradiť nedá). Ale v rade svinstiev, ktoré na tejto krajine Kremeľ napáchal to zďaleka nie je to najhoršie.
3. Juhovýchodná Ukrajina môže hlasovať v parlamentných voľbách a väčšina z nej aj bude. Garantujem ti, že separatistické "proruské" politické subjekty utrpia drvivú porážku, pretože väčšina z občanov (aj na východe) proste chce zostať súčasťou Ukrajiny, nech sú Putinove vlhké sny akékoľvek. Paradoxne, touto hnusnou inváziou urobil neoceniteľnú službu v prospech zjednotenia ukrajinského ľudu a jeho ďalšieho príklonu k západnej trajektórii.
4. Čiže ukrajinská vláda odstraňuje demokratický poriadok vyhlásením nových volieb? Prezidentských aj parlamentných? A preto treba proti nej vystúpiť so zbraňou v ruke? To máš z RT alebo si na to prišiel sám? Hlavička!
5. Ešte by som tú tvoju "argumentáciu" ako-tak bral, keby proti centrálnej vláde bojovali regulárni občania Ukrajiny a nie banditi financovaní a zásobovaní ruskou vládou, pod vedením ruských spravodajských dôstojníkov a s tisíckami ruských vojakov (čo už sa zrejme nedá spochybniť, všakže). Veď to je obludnosť sama, nechápem ako môžeš niečo také obludné obhajovať. Ale chápem, máš pretlak. Obávam sa, že nie informácií. Azda sa vyjadrím v znamení zhody, keď poviem, že ťa, dúfajme, už dlho nebude trápiť.
-
Smerť moskaľam.
 

 

 

Hm, len škoda, že to nepodopiera žiadne z tvojich tvrdení.
 

 

Iste.
Za to všetko potvrdzuje tvoje tvrdenia:
1. Z parlamentu nebol nikto vyhodený a pracuje všetkých 450 zvolených.
2. ATO je zameraná len proti banditom a použitie armády bez vyhlásenia stavu ohrozenia je v súlade s ústavami všetkých krajín sveta.
3. Separatistické proruské politické subjekty "utrpia drvivú porážku" od geyrojov Ukrajiny. Lebo aj Bandera povedal "Sláva Ukrajine, sláva geyrojom".
4. Súčasná ukrajinská vláda konečne nastolila demokratický poriadok, ktorý doteraz bol narušovaný neprimeraným vplyvom oligarchov. Oligarchom odzvonili, teda okrem tých čokoládových a tých čo majú demokratické súkromné armády.
5. Centrálna vláda je taká demokratická, že každý, kto má voči nej akúkoľvek výhradu samozrejme "obhajuje niečo také obludné". Najmä keď je to financované ruskou vládou "pod vedením ruských spravodajských dôstojníkov a s tisíckami ruských vojakov".
To, že na Ukrajine je rozšírená indukovaná psychóza je evidentné, ale že aj u nás sa nájdu schizoidní oligofrenici je zarážajúce.
"Sláva Ukrajine, garoyam sláva!"
 

 

Keďže si zjavne negramotný moták, tak len k prvému bodu, azda konečne pochopíš, že nemáš schopnosť pochopiť jednoducho písaný text: Hovoril si predsa o vyjadrení dôvery Jaceňukovej vláde. A tá dostalo dôveru od parlamentu tak v kompletnom zložení, tak ako bol zvolený. Skontroluj si dátumy a tep.
 

 

marec 2014
Ukrajinská agentúra Interfax informuje, že za deklaráciu, ktorú predložil úradujúci prezident Oleksandr Turčynov, hlasovalo 274 z 303 prítomných poslancov.
Takto sa hlasuje v ukrajinskom parlamente.

Porošenko nariadil rozpustenie parlamentu, voľby budú v októbri - 26.10.
Porošenko dohodu podepsal na konci června, ještě ji musí ratifikovat kyjevský parlament. Ten prezident rozpustil, poslanci však pracují až do zvolení nové sněmovny. Hlasovaní je vypsané na 26. říjen, asociační dohodu proto potvrdí původní poslanci.
Poznámka: pre istotu.
http://zpravy.idnes.cz/mirova-...
 

 

A v čom je problém?
 
Hodnoť

:-/

pri citani / pocuvani rozhovorov s (dnes uz nebohym) emeritnym sudcom judr.ceplom - mimo ineho aj spoluautor novodobej ceskej ustavy - si vzdy len smutne povzdychnem, aka je to skoda, ze slovensko nema take tie prirodzene autority, proste mudrych starcov.

bohuzial, na slovensku mame podla vsetkeho len senilne *****
 

Čarnogurský

napísal svoj, sporný, politicky motivovaný názor na vec. Ale na základe toho, že s ním nesúhlasíš, napísať bez argumentov, že je to senilná *****, može len politický fanatik z opačného tábora - rovnako nedôveryhodný.
 

Hm,

to čo predvádza J.Č. nie je len názor, to je priam cieľavedomá proruská kampaň a v tom je veľký rozdiel, bohužiaľ zneužíva toho, že je verejne známy...
 

Hm ...

A jednostranné cieľavedomé protiruské komentáre v Sme, verejne známych komentátorov, to sú ich názory - alebo kampaň ?
 
Hodnoť

 

Prestalo sa o tom pisat, lebo uz nie je o com pisat, situacia je celkom jasna... Keby ako vravite prisli dokazy, ze lietadlo predsa len nezostrelilo Rusko ale Ukrajina, tak by sa o tom prave zacalo pisat, ze?

Ale jednu vec sa musim spytat: A ak pride nezvratny dokaz, ze lietadlo zostrelili Rusi, znamena to ze Putin je vojnovy zlocinec a Ukrajina ma pravo napadnut Rusko? Ci taketo uvahy platia len proti Ukrajincom?
 
Hodnoť

Pán Čarnogurský!

Na toto sa nedá nič iného povedať, len, skoro každý deň bolo zostrelené lietadlo, ak vzlietlo, ani jedno ruské ani jedno z inej krajiny, všetky z Ukrajiny. Až si ostreľovači pomýlili ukrajinské s malajziským a nastal poprask. Zbrane, ktoré tam behajú sú všetky ruské, a ak nie ruské, tak ich rusi zobrali Ukrajincom. Postupne zaberajú cestu, ktorú potrebujú na Krym, ktorý už okupovali. 20 rokov boli u nás, skutočne nás okupovali, Nemci, Maďari, Poliaci aj Bulhari sa stiahli, prečo rusi až po 20tich rokoch? Toto je ruské rozlievanie ohňa, toto je ruské zabíjanie Ukrajincov a vlastných občanov navlečených do zelených uniforiem...!
 
Hodnoť

Nepíše sa o tom, lebo

to začalo byť nudné. Noviny sú odvodené slova "nové".

Ale nechápem, prečo sa o to staráte, ja mám väčšiu senzáciu: v roku 1862 sa manželka amerického (sic!) prezidenta Lincolna zúčastnila špititistickej seansy, na ktorej hovorila so svojim nebohým synom. Teraz práve neviem nájsť na to link, ale písalo sa vtedy o tom v novinách. Čítali ste o tom v poslednom čase v novinách? Komentuje to nejako Morvay? AHAAA?

DUCHOVIA EXISTUJÚ, dámy a páni. To je týmto dokázané nado všetku pochybnosť!!!

SME je jednoznačne súčasťou svetového protišpiritistického spiknutia.
 
Hodnoť

Voči zločincom?

Budem reagovať hlavne na nadpis vášho článku...

Dal by sa totiž pochopiť tak že vyzývate k porušovaniu Ženevských konvencií.

Považujem to za veľmi zvláštne vzhľadom k vášmu vzdelaniu a presvedčeniu. K samotnému prípadu nemám právo sa vyjadrovať. Nemám žiadne dôkazy z prvej ruky. Neviem ako vy, ale so všetkou úctou mám pochybnosti.
 
Hodnoť

 

Meno a priezvisko: JUDr. Jan Carnogursky
Rodic 1: JUDr. Gustav Husak
Rodic 2: JUDr. Vladimir Meciar
 
Hodnoť

Mily Janko

nemam chut tu reagovat na miestnych trollov, pisucich kadejake konspiracne bluznenia a teba len sparafrazujem:
Ak lietadlo zostrelili ruski teroristi, popripadne dokonca s podporou ci krytim z Kremla, spachali vojnovy zlocin. Navyse ak ich teda podla tvojho nedavania ruky do ohna este aj podporuje Kremel v sucasnej faze konfliktu, este viac sa namaca do vojnovych zlocinov.

A podla teba je proti zlocincom dovolene vsetko. To ti rad pripomeniem, ked nabuduce zase nieco na tuto temu a tymto stylom napises.

Ja osobne radsej dufam, ze Ukrajina sa napriek tomuto tvojmu dristu bude chovat inak, s ruskymi vojnovymi zlocincami sice zatoci, ale bez toho, aby si "dovolila vsetko".
Takisto nebudem schvalovat teroristicke utoky v Rusku len preto, ze v Kremli sedia tito zlocinci a "dovolene je vsetko".
 
Hodnoť

 

Zoberme do úvahy fakty s chladnou hlavou.
1. Pýtajme sa s klasikom QUI BONUS-kto by s toho mal úžitok. Rusko? Aký? Ukrajina? Určite áno-nasadiť Rusom a Putinovi psiu hlavu.
2. Lietadlo bolo odklonené o ca 300 km letovou službou na Ukrajine
3. Jedna správa tvrdí že poškodenie na zvyškoch trupu je charakteristické pre 30mm kanón ktorým sú vyzbrojené ukrajinské i ruské stíhačky, ukr. stíhačka bola detekovaná v blízkosti, ruská nie (to by bolo iné kafe, narušenie vzd. proiestoru)

http://www.globalresearch.ca/s...

4.Záznamy čiernej skrinky sú tajné čo je samo o sebe vrcholne podozrivé-uvidíme či sa vôbec dačo dosae na svetlo božie...
5. Celkové politické klíma: USA je tesne pred bankrotom, dlh 10 na 15 USS (trilión či kvadrilión-ani neviem). USA žije prakticky už len z tlačenia peňazí za ktoré svet ešte zatiaľ maká. Krajiny BRIC už na tento megapodvod na ľudstve asi došli a pripravujú vlastnú referenčnú zlatom krytú menu, ak sa ím to podarí dolár končí a s ním aj USA ako veľmoc, čaká ích úpadok a chudoba a čo viac, ích banksteri stratia dôvod existovať-stanú sa nepotrební.
Možno veria tomu že keď zničia Rusko ešte predĺžia svoju existenciu.
Na UKR prebehol scénár presne podobný Egyptu, Líbyi, Sýrii, Iraku-vyvolanie nepokojov u domácej nespokojnej vrstvy obyvateľov a ích masívna podpora. Skrátka lovenie v mútnych vodách.
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 6 879
 2. Martin Ondráš: Ministrova pracovná metóda - vydieranie 4 738
 3. Michal Petruš: Policajti obkľúčili Devínsku Kobylu. 1 863
 4. Martin Borguľa: Vzniká nová koalícia SAS + HLAS? 1 594
 5. Roman Foltin: Pri riadení strany SaS nezabúdam na dôveru občanov 1 234
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 1 043
 7. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Môj kolega utečenec 1 013
 8. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 1 011
 9. Martina Hilbertová: Treba nám “vodičák” na psa? V Bratislave pribúdajú útoky 723
 10. Ivan Matušek: Skládka za domom. Je to riešenie hodné Trnavy? 466

Rebríčky článkov


 1. Denis Jacko: V Prahe
 2. Vladimír Krátky: Rakušáci v týchto dňoch testujú o život, ale málo vakcinujú !
 3. Rudolf Hozák: Blíži sa koniec rozdielom medzi mobilom a PC
 4. Milan Koval: Ako ďalej, alebo kam „ kráčaš „ Slovensko ?
 5. Vladimír Krátky: Klient je úplné h***o, nevie nič !
 6. Veronika Svabyova: Poézia
 7. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 8. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 9. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 10. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)


Už ste čítali?